TOKİ Başkanı Ergün Turan, İzmir’de incelemelerde bulundu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, İzmir’de incelemelerde bulundu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İzmir’de inşası devam eden ve yeni projelerin inşa edileceği alanlarda incelemelerde bulundu..

İlk olarak İzmir Kemalpaşa'da inşasına başlayacak projenin alanında incelemelerde bulunan Turan,  679 konutluk projenin sosyal donatı alanlarıyla yeni bir yaşam alanı olacağını söyledi. Hiçbir yerde en yüksek bina TOKİ binası olmayacak anlayışıyla konut ürettiklerini belirten Turan, Kemalpaşa projenin yatay mimari inşa edileceğini ve yöresel dinamikleri barındıracağını söyledi.

Torbalı’da mahalle kültürü

İzmir şantiyeleri incelemeleri kapsamında Torbalı Belediye Başkanı Adnan Görmez ile beraber Ayrancılar Mahallesi'nde inşası devam eden 315 konut ve 8 dükkandan oluşan projenin şantiyesinde incelemelerde bulunan Turan, “Kentsel yaşamla birlikte unutmaya başladığımız komşuluk ve mahalle olgusunu tekrar hayata geçirmek için mahalle kültürünü yansıtan projeler inşa etmeye başladık. Torbalı projemizde özlediğimiz mahalle kültürünü yansıtacak. Komşuluk ilişkilerinin güçlü olduğu, dayanışmayla huzur bulduğumuz mahalle kültürü Torbalı projemiz ile hayata geçecek” dedi.