Nadas Gayrimenkul Bilgi Sistemleri 13 yaşında emlak veri şampiyonu

Nadas Gayrimenkul Bilgi Sistemleri 13 yaşında emlak veri şampiyonu

Nadas, Gayrimenkul sektöründe 2005 yılında başladığı emlak veri toplama ve değerleme faliyetleri günümüzde 55 milyon üzerinde sınanmış emlak değerlemesi ile %98 başarıyı yakalamıştır.

Nadas Gayrimenkul Veri Madenciliği 35Tb Emlak verisi 55 milyon değerleme 

Nadas Gayrimenkul Bilgi İletişim Sistemeleri LTD.  13 Yaşına  2005 - 2018 Hakkında 

Ülkemiz genelinde mahalle bazlı fiyat endeksi oluşturmak, emlak yatırımı ve geliştirme faliyetleri amacıyla Faruk Korkmaz tarafından Nadas Emlak Endeksi ünvanıyla 2005  yılında İstanbul Arnavutköy'de kurulmuştur. 

Nadas Emlak Endeksi  2006 yılında Türkiye'de ilk, mahalle bazlı emlak endeksi çalışmalarına İstanbul’da başlamıştır. İstanbulun 39 ilçesi, 782 Mahallesi ve 150 köyünde “Satılık Konut, Kiralık Konut, Satılık İşyeri, Kiralık İşyeri, Satılık Arsa ve Kiralık Arsa" kategorilerinde, Emlak Endeksi, sahada veri toplama ve mahalle bazlı fiyatlandırma çalışmaları başlamıştır.  

Nadas Emlak Endeksi 2007 ile 2010 Yılları arasında Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Konya, Kayseri, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Muğla, Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale'de, Emlak Endeksi sahada veri toplama ve mahalle bazlı fiyatlandırma çalışmaları yapmıştır.

Nadas Emlak Endeksi 2011 yılında 19 ilde 230 ilçe 1,700 mahallede 8.5TB  emlak verisine ulaşmıştır. Daha verimli çalışabilmek amacıyla, Bilgi ve Teknolojiye 100.000 Dolar yatırım yaparak 5 özel yazılım yaptırmaya başlamıştır. 

(Gayrimenkul Piyasasını Canlı Takip Yazılımı)

Bu yazılımla Türkiye’de tüm emlak ilan siteleri, emlak ofisi web siteleri, inşaat şirketleri web siteleri, bankaların gayrimenkul ilanları, icra gayrimenkul ilanları ve kısacası internete yüklenen kamuya açık tüm gayrimenkul ilanlarını bu programla canlı takip ediyoruz. İnternete yüklenen kamuya açık her ilanı il, ilçe, mahalle, konum, kategori, m2 ve fiyatını kaydeder ve her mahallede 100 ilanı geçen kategorilerde ortalama fiyatlandırma çıkarır. 

(Nadas Emlak Saha Ar-Ge CRM)

Nadas Emlak Ar-Ge CRM Yazılımı ile Emlak Analistler tarafından sahada, mahalle bazlı endeks fiyatlandırması yapılmaktadır. Fiyatlandırma 3 kategoride (Konut, Ticari, Arazi) satılık ve kiralık olarak Emlak Analistler tarafından girilmektedir. 

(Nadas Veri Mahalle Asistanı Yazılımı)

Nadas Veri Mahalle Asistanı yazılımı ile Türkiye İstatistik Kurumu (Tuik) İşbirliği ile hazırlanan, mahalle bazlı demografik veriler, internet sanal alışveriş hızı, sosyal ekonomik veriler, ticari veriler, mahalle bazlı yoğunluk, gayrimenkul satış hızı, milli gelirden mahalleye düşen pay, yangın geçmişi, deprem geçmişi, banka, atm sayısı, seçim sonuçları ve burada yazmadığımız birçok istatistiği kaydeder. 

(Nadas İnternet Gayrimenkul İlan Analiz Yazılımı)

Gayrimenkul Piyasasını Canlı Takip Yazılımı ile verilerini analiz eder. Ülke geneli hangi mahallede kaç ilan yüklenmiş, yüklenen ilanlar hangi sıklıkla yayından kaldırılıyor, hangi mahallede hiç ilan yüklenmemiş, hangi mahallede hangi kategoride ilanlar daha çok yükleniyor ve benzeri istatistikler hazırlamaktadır. 

(Makine Öğrenimi - Gayrimenkul Yapay Zeka)

Nadas’ın dört yazılımının verileri üzerine kurulan ve özel emlak çözümlemesi yapması amacıyla hazırlanmıştır. Makine Öğrenimi - Gayrimenkul Yapay Zeka Akıllı gayrimenkul algoritma yazılımlarıyla il, ilçe, mahalle, semt, bulvar, cadde, sokak, köy, mera ve yaylalar tanıtılmıştır. Türkiye’nin her mahallesinde farklı algoritmalar üzerinde en kapsamlı gayrimenkul verileri ile çalışan yazılım ülkemizde gayrimenkul sektöründe ilk ve tektir. 

Türkiye’nin yatırım haritası 2014 yılında çıkaran Nadas Emlak daha sonra emlak faliyetlerinin yoğunu tespit ettiği 81 il 720 ilçeyi kapsayan ülkemizde bir ilke daha imza atarak saha gayrimenkul satış hızı ve fiyat analiz Ar-Ge çalışmasına başlamıştır. Emlak veri madenciliği  verileri 28.50TB  ulaşan Nadas Emlak 2015 yılında elindeki verilerle bireysel ya da kurumsal, şahıs, kuruluş ve emlak ofislerine daha gelişmiş hizmet verebilmek amacıyla şahıs işletmesinden, Nadas Gayrimenkul Bilgi İletişim Sistemlerini LTD. ŞTİ. olarak ünvanını değiştirmiştir ve markalaşma sürecine başlamıştır. Daha sonra Türk Patent ve Marka Kurumu’na 5 Marka başvurusu yapmıştır;  Emlak Ekspertizi Hizmetleri için emlakekspertizi.com - emlakekspertizi.com.tr - Emlak Endeksi verilerini yayınlamak için emlakendeksi.com.tr , bireysel ve kurumsal kullanıcılara çeşitli destekler ve detaylı veri desteği amacıyla emlakyuvam.com - emlakeksperi.com.tr'u ve gayrimenkul piyasasını 365 gün 24 saat canlı takip ettiğimiz sektörden özel haberler ve analizler yayınlamak amacıyla  emlakanalist.com gelecekten emlak haberleri sloganıyla patentlemiştir. 

Şirket Ünvan: Nadas Veri Madenciliği Bilgi İletişim Sistemeleri Tic. Ltd. Şti. 

Adres: Hastane Mahallesi Postane Sokak No:29/5  PK: 34555 Arnavutköy/İstanbul

Telefon: 0212 771 11 11 Fax: 0212 771 11 12 

Vergi Dairesi: Büyükçekmece  

Vergi No: 6270456624 

Ticari Sicil No: 980139

Nadas Gayrimenkul Bilgi İletişim Sistemeleri 2015 yılında emlak endeksi ve emlak ekspertizi verilerini sahada kontrol etmek , satış yoğunluğu ve yükselen kategorileri izlemek amacıyla Kişi Sayma Sistemi IP kamera modelleri kullanarak akıllı bir  video analiz uygulaması kullanmaya başlamıştır. Uygulama, alışveriş merkezleri, okullar, bankalar, hapishaneler, havaalanları, benzin istasyonları, caddeler, bulvarlar ve çeşitli analizler için hemen hemen yer yerde kullanılmaktadır. Nadas Kişi Sayma Sistemi IP kamera Uygulamasını istanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri ve Kocaeli’de şehir merkezlerinde çeşitli caddelerde hareketlilik ve kira geliri indirgeme çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Kişi Sayma Sistemi IP kamera Uygulaması %98 başarı oranını yakalamıştır. 

Gayrimenkul veri çözümleme faaliyetinde 2016 yılında 81 ve Tüm Mahallelerde veri girişlerini tamamlamış 55,000,000 üzerinde emlak endeksi oluşturarak Makine Öğrenimi - Gayrimenkul Yapay Zeka yazılımı datası üzerine işlenmiştir.

Gayrimenkulde Ar-Ge İnovasyona en büyük bütçe Nadas’tan 

2005 ile 2018 yılları arasında Türkiye'nin en büyük emlak Ar-Ge faliyetlerini gerçekleştiren Nadas Gayrimenkul 81 il 720 ilçeyi kapsayan, sahada gayrimenkul satış yoğunluğu ve endeks çalışma faliyeti yapan ilk ve tek şirkettir. Nadas, internet emlak veri madenciliği sayesinde 2005 ile 2018 yılları arasında 35TB Emlak verisine, 40 milyon üzerinde emlak ilanına ve 55 milyon üzerinde sınanmış makine öğrenimi verileri ile  Türkiye'nin en büyük emlak veri merkezi ve  Ar-Ge  faliyetleri yürüten şirketidir.  Türkiye genelinde günlük 250 Mb emlak verisi derleyen Nadas önümüzdeki yıllarda da  Ar-Ge faliyetlerine daha fazla yatırımla desteklemeyi planlamaktadır.