Manhattan'ın en zengin mahalleleri 53, San Francisco 

Manhattan'ın en zengin mahalleleri 53, San Francisco 

Zillow, ülke çapında konut posta kodlarını analiz ederek bölgedeki evlerin en az yüzde 10'unun 1 milyon dolara veya daha fazlasına mal olduğu ve 1 Milyon Mahalle'sini oluşturduğu yerleri aradı. Analiz edilen tüm posta kodlarının yaklaşık yüzde 4'ü hak kazanmak için yeterli 1 milyon dolarlık eve sahipti. ABD'de, 2014'te 958 olan toplam mahalle sayısı bugün 1.280 Mahalle

ABD konut değerleri, konut piyasasının Büyük Durgunluktan kurtarmaya devam etmesi nedeniyle rekor seviyededir. Sonuç olarak, artan sayıda posta kodu kendilerini 1 Milyon Mahalle Listesi'nde buluyor. Ev fiyatlarının en hızlı geri döndüğü West Coast metropolit alanlarında, son üç yıl içinde 1 Milyon Mahalle sayısının en fazla arttığı görülüyor. 

San Francisco metropolitan alanındaki tüm posta kodlarının yaklaşık yüzde 74'ü 1 Milyon Mahalle Kıyaslamasını karşılıyor. San Francisco metropolitan alanı, son üç yılda 36 milyon dolarlık Mahalle kazandı ve 53 milyon kazanılan New York oldu.

Zillow'un Baş Ekonomisti Dr. Svenja Gudell, "Ev değerleri yeni zirvelere ulaştığında, orta sınıf olarak görülen mahallelerde bile, 1 milyona yakın ev giderek yaygınlaşıyor" dedi. "ABD'nin medyan ev değeri 200.000 doların biraz üstünde ancak San Francisco, Los Angeles ve diğer pahalı şehirlerde evler çok daha değerlidir.Evdeki değerler pek çok mahallede yedi rakamın üzerine çıktığından, orta ölçekli işletmeler için ekonomiklik üzerinde gerçek etkileri olacak, Gelirlerini koruyamayan birinci sınıf ev sahiplerine verildi ve bu dengesizlik, mülk vergileri kendi ev değerleriyle birlikte artan sabit gelirli insanlar için özellikle de etkiye sahip. "

Tüm pazarlar 1 Milyon $ Mahalle payında bir artış görmüyor. Orta ev değerinin ulusal medyanın yaklaşık 50.000 dolarının altında olduğu St. Louis ve Cincinnati'de son 10 yıl içinde yeni 1 Milyon Mahalle eklenmedi. 

Büyük Durgunluk döneminde en sert darbe alan Las Vegas, 2014 yılından bu yana yalnızca 1 Milyon $ Mahalle kazandı.
 
 
Çevredekiler Biçimli-in-ABD-2014.png yana