İngiliz `Yotel` 15 yıllıgı'na İstanbul Yeni Havalimanında

İngiliz `Yotel`  15 yıllıgı'na İstanbul Yeni Havalimanında

İngiliz merkezli ‘Yotel’ havalimanı otelciliği konusunda yeni otelini İstanbul 3. Havalimanına açıyor. Dev İngiliz otel markası yeni havalimanına otel açacak.

Türkiye'nin dev havalimanı projesi açılışına kısa bir süre kala pek çok yabancı yatırımcı, devasa projede yer almak, istikrar ve yatırımda güvenilir ortamda bulunmaya ldevam ediyor. inşaat hızı Dünya'yı hayran bırakan İstanbul Yeni Havalimanı açılışına yetiştirilmesi için geceli gündüzlü yapım işleri devam ediyor.

İstanbul'un yeni, Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın en yenisi ve en büyüklerinden, Dünya havacılık alanında Türkiye'yi Avrupa'da ilk 5 içine sokacak 3. Havalimanı inşaatında geri sayım sürerken, dev yabancı şirketlerin ilgisi ise artarak devam ediyor. Türkiye'ye inanan, yatırımda kesenin ağzını açarak hızla yatırıma başlıyor. Bunlardan biri de Avrupa'da pek çok havaalanında otelcilik yapan İngiltere merkezli Yotel. 

Avrupa'nın havalimanı otelciliği alanında dev şirketi Yotel, İstanbul Yeni Havalimanını pas geçmedi. Yeni otel yatırımı için Türkiye'nin mega projesi Üçüncü Havalimanını seçen dev şirket, ilk otelini açıyor.

İGA’nın Havalimanı İşletmesi’nin İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, İstanbul yeni havalimanında yer almak için İngiliz ‘Yotel’ dışında, birçok global otel markasının kendileri ile temasa geçmeye devam ettiklerinin altını çizdi.

29 Ekim 2018 tarihinde ilk etabı açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı projesinde aralıksız çalışmalar sürüyor. İstanbul Yeni Havalimanında uluslararası birçok havalimanında oteli bulunan İngiliz merkezli ‘Yotel’ ile anlaşmaya varılarak imzaların atıldığı duyuruldu. Yeni havalimanında açılacak olan otelin 451 odaya sahip olacağı kaydedildi. Yotel imzalı havalimanı oteli oda sayısı bakımında havalimanları içinde yer alan Avrupa’nın en büyüğü olarak anılacak. Dünyada ise ilk 3 arasında yer alacak. ‘Yotel’ ile anlaşmanın 15 yıllık bir anlaşmaya imza atıldığı gelen bilgiler arasında. 

Pek çok otel şirketi tarafından gelen talepler sonrasında ‘Yotel’ ile anlaşma yönünde önemli bir  karar verdiklerini söyleyen Samsunlu, “Finansal değerlendirme sürecinin ardından 15 yıl için gelir garantisi modeli ile ‘Yotel’ ile anlaştık. ‘Yotel’ oteli bizim adımıza işletecek. Bu tür işletmelerde bir gelir garantisi verilmez ama Yotel projeye ve Türkiye’ye çok inandığı ve kendileri açısından en az riskli gördükleri alanda bu projeye girdiler" ifadelerini kullandı.