BAE'nin zenginleri için küresel gayrimenkul yatırımını

BAE'nin zenginleri için küresel gayrimenkul yatırımını

Ortadoğu emlak danışmanı Cluttons yeni araştırmalar, kozmopolit bir yaşam tarzının 2017 yılında Ortadoğu'da alıcılar için bir gayrimenkul yatırım hedefleri seçimini etkileyen ana faktörlerden biri arasında olması bekleniyor ortaya koydu.  

BAE'nin zenginleri için küresel gayrimenkul yatırımını yönlendiren lüks bir yaşam tarzı

BAE'nin zenginleri için küresel gayrimenkul yatırımını yönlendiren lüks bir yaşam tarzı 

Düğünler sonuçları en son Uluslararası İstihdam Matrisi geliştirerek küresel gayrimenkuldeki ana iticileri incelemek için Özel Sermaye Araştırması. Araştırma, Londra, Dubai ve Singapur olan yüksek net değerli bireylere hitap eden en büyük üç küresel kenti planladı ve bunları diğer büyük global merkezlere karşı planladı.
 
Para avantajlarının yanısıra, GSYİH büyümesi, konut verimleri ve sermaye değeri büyüme oranları gibi finansal itici güçlerin hepsi, zengin varlıkların kafasında zihinde. Bununla birlikte, sunulan eğitim kalitesine atfedilen yaşam tarzı kaygısı ve kozmopolit küresel kentlerle ilgili kazançlar, zengin BAE ve Orta Doğu alıcıları arasında dikkate alınması gereken önemli faktörlerin olduğu ortaya çıktı.
 
Sonuçlar, bu üç şehrin güvenlik açısından son derece elverişli olmasına rağmen Londra'nın yüksek yaşam stili skoru Paris ile eşleştirilirken, Singapur için yaşam tarzı derecesi New York'taki seviyesine ve Dubai'den biraz daha yüksek. Cluttons'a göre, bu model, bu model, gayrimenkul yatırımları için en iyi seçim olarak belirlenen destinasyonların bilimsel olarak biriktiğini ispatlamakla birlikte, yakın rekabetçi diğer yerler var.
 
Faysal-Durrani.png

Faisal Durrani

Düğünler, kısmen petrol fiyatındaki düşüşe bağlı olarak doların güçlenmesinin harcanabilir gelir artışı ve Orta Doğu alıcılarının Avrupa'daki mülkleri hedef almasına neden olabileceğini gösteriyor. Son 12 aydaki gücü, Ortadoğu HNWI'nin Avrupa'daki gayrimenkul varlıklarını hedef alan ciddi bir para birimi indirimi açtı ve küresel gayrimenkul yatırımını yönlendiren önemli diğer yaşam biçimlerine bağlantılı ve finansal yönler var. Bunlar arasında GSYİH büyümesi, bir emlak piyasasının performansı ve kozmopolit bir yaşam tarzının ulaşılma derecesi bulunmaktadır.
 
Cluttons'taki uluslararası araştırma ve işletme geliştirme yöneticisi Faisal Durrani, "Ham petrol fiyatlarındaki düşüş, OPEC bloğunun ekonomileri üzerinde kesinlikle baskı oluştursa da, Dolar sabit bir engele sahip olan GCC ülkelerinin çoğunluğu için düşük Petrol fiyat ortamı doların güçlenmesine yol açtı Elbette ki, AB, Euro'yu keskin bir şekilde zayıflatan bir Yunanistan çıkışının tehdidine kafa karıştırıyor ve bu ekonomik koşullar birlikte Körfez Devletleri'nin kısa sürede Düşen ithalat maliyetlerinin etkisi, enflasyon seviyelerini düşürmeli ve harcanabilir gelir seviyelerini yavaş yavaş artırmalıdır.
 
Joanna-Leverett.jpg

Joanna Leverett

"Geçmişteki ekonomik döngüleri analiz ederseniz, bu tür bir senaryonun hayata geçmeye başladığı dakikanın, tecrübeli yatırımcılar, eşyalarını ve mülklerini park edecekleri bir yere gitmeye başlarlar, çünkü kaçınılmaz olarak tercih edilen yatırım sınıfı haline gelirler, çünkü Cluttons 'Uluslararası Özel Sermaye Araştırması' 
 
Düğünler ayrıca, Manchester, İstanbul ve Sharjah gibi diğer bölgesel şehirlere ilginç sonuçlar veren İstenilen Matris Modeli'ni de uyguladı. 
 
Cluttons'un uluslararası konut piyasalarının başında bulunan Joanna Leverett, "Bu yerlerin küresel hub'ların yaşam tarzı skorlarını asla aşmamaları beklenmezken, bu ikincil şehirler güvenlik açısından Londra, New York ve Dubai gibi küresel şehirlerden daha iyi performans gösterdi,
 
"Ayrıca, ikinci ev sahipliği yoluyla sunulan yaşam tarzı HNWI için önemli bir etki yarattığından, bir gayrimenkul yatırım yeri seçimi söz konusu olduğunda, daha da ayrıntılı bir şekilde incelemeye ve tatil beldelerine bakmaya karar verdik. PGA akredite edilmiş golf sahalarının yoğunluğu ve bir plajın uluslararası kalitesinin bir ölçüsü olan Mavi Bayraklı Plajlar'ın 33 temel kritere dayanarak yoğunlaşması sonucunda, Marbella (İspanya), Bodrum (Türkiye) ve St. Kitts & Nevis Cape Town, Rio de Janeiro veya Cannes gibi yerlere kıyasla Çekicilik Matrisimizde çok yüksek puan alan Maribella ve Bodrum açık bir şekilde güneş ve plajlar için bir şöhrete sahipken, St. Kitts ve Nevis gibi bir yere eklenmiş Mülk yatırımıyla vatandaşlık bonusu,Bu da Ortadoğu merkezli HNWI için cazip bir şey. "